Připravte své dítě do školy

Připravte své dítě do školy

Každé dítě, a vlastně také každýrodič zažívá během svého života celou řadu důležitých událostí. Jedna z nich začíná také 1. září a týká se nástupu do školy. První školní den je sice zcela výjimečný a krátký, ale následující dny si i váš prvňáček bude muset navyknout běžnému školnímu tempu. Samozřejmě žádný rodič nechce, aby právě jeho potomek ve škole zaostával. Pokud to cítíte podobně, je tou nejlepší možnou cestou procvičování, a to ještě před nástupem do školy.

V tomto ohledu je rozhodně skvělou pomůckou knížka nesoucí název Matesova abeceda. Ta je určena právě všem předškolákům a jejich rodičům. Jedná se o rozsáhlý pracovní sešit, ve kterém je k nalezení celá řada různých úkolů, které mají zábavnou formou naučit i vašeho potomka mnoha věcem, které právě ve škole velmi snadno využije a zařadí se tak mezi premianty třídy.

Hlavním cílem je však znalost písmen a abecedy jako takové. Proto je každému písmenu věnována hned celá dvoustrana, na které jsou uvedeny různé předměty, které právě tímto písmenem začínají. Vše můžete doplňovat řadou zajímavých otázek, které povedou k neustálému procvičování. To vašemu potomkovi výrazně pomůže s tím, aby si dané písmeno i daná slova zažil. Při běžném školním učení abecedy pro něho nebude žádný problém různé sestavování slov, či čehokoliv jiného.

Právě znalost abecedy je tím nejdůležitějším krokem k tomu, aby vaše dítě zvládlo i látku ze všech ostatních předmětů. A to nejenom v první třídě, ale i kdykoliv v budoucnu. Jedině tak případným otázkám i problémům perfektně porozumí a bude na ně moci správně odpovědět. S knihou Matesova abeceda si můžete být jisti, že právě vaše dítě bude tím, které bude v tomto ohledu vynikat. A přitom stačí pouze nenásilná forma vzdělávání. Tu ostatně doporučuje i řada dětských psychologů, jelikož je nejefektivnější.